Finala Dance World Cup

La Dance World Cup Romania a avut 5 dansuri premiate cu aur:

1. “Savage”(Sara Ardeleanu-solo mini modern), Coregraf: Cezara Blioju

2. “Me encanta Espania!”(Zaharia Anne-Marie-solo mini balet), Coregraf: Oana Ionita.

3. “Ey nah, nah,nah (Ema Stoian- solo, mini, acro), Coregraf: Adina Popa

4. “Pas de trois -Coppelia” (Zaharia Anne-Marie, Norocel Ana-Maria si Cristescu Ruxandra- Duo/trio, mini, balet), Coregraf: Oana Ionita

5. “Friendship” (Zaharia Anne-Marie, Cristescu Ruxandra si Sara Ardeleanu- duo/trio, mini contemp), Coregraf: Oana Ionita, aceasta din urma castigand si trofeul pentru “The most Oustending Duet/Trio/Quartet at Mini/Children” dupa ce anul trecut am castigat acelasi trofeu la Solo cu Zaharia Anne-Marie.

A fost un concurs contra cronometru pentru ca anul acesta ne-am incapatanat sa mergem in numar cat mai mare sa ne pregatim cat mai bine si sa urcam cat mai mult in clasamente si am reusit!

Pe langa medaliile de aur nu sunt de omis nici argintul si bronzul:

Locul 2 -“Excavation of a soul”(Bitica Ana-Maria)-Contemp, Children, Solo, Coregraf Cezara Blioju

Locul 2 -“Bla, Bla, Cha” (Rianna Dirla)-Show Dance, Children, Solo, Coregraf Oana Ionita & Cezara Blioju

Locul 2 -“Korobuska”(Dans rusesc), Folclor, Mini, Formatie, Coregraf Oana Ionita

Locul 3 -“Brienne’s Variation”(Alexandru Constantin), Balet, Baieti, Solo, Children

Locul 3 -“Charlie” (Constantin Alexandru)-Show Dance, Children, Solo, Coregraf Oana Ionita

Locul 3- “Dance of slaves”(Cristescu Ruxandra), Balet, Mini, Solo, Coregraf Oana Ionita

Locul 3 -“Simples Cosas”(Birzescu Andreea), Contemp, Juniori, Solo, Coregraf Cezara Blioju

Locul 3- “Crystalize”-Acro, Mini, Formatie, Coregraf Adina Popa

Locul 4- “Esmeralda”(Oana Didario)-Balet, Children, Solo

Locul 4-“Flower sellers”(DiDario +Zaharia) -Balet, Children, Duo

Locul 4 -“Soldateii”-Balet, Grup, Mini, Coregraf Oana Ionita

Locul 5 -“Conquest of Paradise”-Acro, Formatie, Children, Coregraf Adina Popa

Locul 5 -“Cenusaresa”, Balet, Junior, Grup, Coregraf Oana Ionita

Locul 5 -“Sacre du Quotidienne”(Portase Ramona), Contemp, Junior, Solo, Coregraf Oana Ionita

Locul 5-“This is the question”(Arhire Alyn)-Contemp, Juniori, Solo, Coregraf Cezara Blioju

Locul 5-“Zorba”-Acro, Mini, Formatii, Coregraf Adina Popa

Locul 6 -“Midsummer night dream”-Balet, Juniori, Grup, Coregraf Oana Ionita

Locul 6 -“Too many kids”- Contemp, Children, Grup, Coregraf Cezara Blioju

Locul 6 – “Avant la pluie”-Contemp, Children, Formatie, Coregraf Cezara Blioju

Locul 6- “Jeux d’enfants”(Norocel+Constantin) -Contemp, Children, Duo, Coregraf Cezara Blioju

Locul 6 -“The silky spider”(Purice Bianca) -Acro, Mini, Solo, Coregraf Adina Popa

Locul 7-“You are you”(DiDario Oana)-Contemp, Children, Solo, Coregraf Oana Ionita

Locul 8 -“Pinstripe”(Portse +Zaharia)-Show Dance, Juniori,Duo,  Coregraf Oana Ionita

Dance Planet reuseste asadar performanta de a urca Romania pe locul 4 mondial in clasamentul tarilor care participa la aceasta finala mondiala.
Momentele din gala Dance World Cup(mini/children) sunt cele 5 care au fost premiate cu aur.
1. “Savage”(Sara Ardeleanu-solo mini modern), Coregraf: Cezara Blioju

2. “Me encanta Espania!”(Zaharia Anne-Marie-solo mini balet), Coregraf: Oana Ionita

3. “Friendship” (Zaharia Anne-Marie, Cristescu Ruxandra si Sara Ardeleanu- duo/trio, mini contemp), Coregraf: Oana Ionita

4. “Ey nah, nah,nah (Ema Stoian- solo, mini, acro), Coregraf: Adina Popa

5. “Pas de trois -Coppelia” (Zaharia Anne-Marie, Norocel Ana-Maria si Cristescu Ruxandra- Duo/trio, mini, balet), Coregraf: Oana Ionita